Ботев разката ЦСКА 1948 за Купата

Ботев мина като валяк през ЦСКА 1948 в гостуването си за Купата в първия кръг на втория по значимост турнир у нас късно снощи. "Канарчетата", които играха с няколко резерви, биха с 4:1 на Националния стадион и заслужено продължават към осминафиналите. Успехът в центъра на София донякъде изтри лошия спомен за "жълто-черните" от обрата, който допуснаха в Първа лига срещу Лудогорец.

Тон за песента на "канарчетата" даде още в третата минута Серкан Юсеин. След чудесна атака с бързи пасове Неделев намери непокрития Серкан, той пое топката и с десния крак от 14-15 метра не остави шанс на вратаря.

После Ботев заигра лежерно и допусна домакините да се върнат в мача. Андон Гущеров се разходи из центъра на пловдивската защита и с лек удар покрай стража Чворович изравни.

В края на първата част Ботев натисна и логично стигна отново до аванс. Неделев центира остро от фаул и появилият се като резерва капитан Лъчезар Балтанов с летящ плонж и удар с глава от упор направи 2:1.

През втората част Ботев бе пълен господар на терена и владееше изцяло инициативата. Второ попадение на Лъчо Балтанов уби интригата - 3:1. Халфът бе намерен по страхотен начин от Антонио Вутов и отново с глава не сгреши.

Черешката на тортата сложи друга резерва в мача - Стивън Петков. Таранът получи пас от Вутов, напредна и с много мощен изстрел от 18-19 метра опъна мрежата за 4:1.

После срещата се доигра, а Ботев не остави съмнения в категоричното си превъзходтво над втородивизионния ЦСКА 1948, който има основателните претенции да е моралния наследник на фалиралия автентичен "червен" клуб.