Ботев с класика над Дунав, агитката от Русе със супер жест

С два гола на Жоао Пауло и един на Тодор Неделев Ботев победи с класическото 3:0 отбора на Дунав в двубой от последния за редовния сезон 26-и кръг в Първа лига. С успеха "жълто-черните" натрупаха актив от 42 т. и влизат в плейофите в първата шестица от пета позиция, на три точки зад четвъртия Берое. Русенци пък остават предпоследни и опитите им за спасение стават все по-тежки.

В Коматево дойде солидна агитка от 50 души на Дунав, която издигна транспарант "Искаме Ботев на Колежа", което трогна феновете на "канарчетата", които дълго ръкопляскаха на запалянковците от дунавския град.

Въпреки категоричния успех и тоталното надмощие над русенския тим, възпитаниците на Николай Киров срещнаха сериозен отпор от своите гости. "Канарчетата" успяха да пречупят своя опонент едва в заключителната четвърт, когато паднаха и трите попадения в мача.

Ботев започна мача настървено и още в 5-ата минута Неделев изведе Жоао Пауло на чиста позиция, но бразилецът се забави с удара, което позволи на защитник да го застигне и блокира.

Гостите отговориха с чиста ситуация за Бирсент Карагарен, който бе изпуснат от отбраната и само отличната намеса на Иван Чворович предотврати аванс за Дунав.

В 16-ата минута Серкан Юсеин пусна отличен пас към Густаво Афонсо, който излезе сам срещу Мартин Луков, но вратарят успя да спаси неговия удар.

Дунав постепенно затвори пространствата в своята половина и успя да не допусне нови големи опасности пред своята врата до края на полувремето, като същевременно защитата на Ботев не бе поставена под никакво напрежение.

Второто полувреме започна отново със страхотен шанс, който този път бе пропуснат от Тодор Неделев. Плеймейкърът на Ботев е успя да уцели опразнената врата след отлично центриране отляво на Лазар Марин.

В 67-ата минута Неделев сложи топката на главата на Стивън Петков с великолепен дълъг пас, но таранът стреля на сантиметри над напречната греда.

Натискът на Ботев даде резултат в 68-ата минута, когато Густаво Афонсо напредна в половината на гостите и подаде вляво към Жоао Пауло, който с диагонален удар с левия крак разпечата вратата на Луков за 1:0.

Очаквано голът вдъхнови "жълто-черните" и те се възползваха по отличен начин от отворилите се празни пространства в половината на Дунав.

Тошко Неделев вкара страхотен гол над 20 метра с топовен шут в долния ляв ъгъл в 74-ата минута за 2:0, а още в следващата атака Стивън Петков пропусна на празна врата да вкара и трето попадение във вратата на русенци.

В 76-ата минута удар на Бранимир Костадинов с глава премина в опасна близост до десния страничен стълб зад Иван Чворович, а в следващата минута вратарят на Ботев спаси удар на Юлиан Ненов.

В 79-ата минута Жоао Пауло потвърди страхотната форма, в която навлезе след завръщането си в тима и с индивидуална акция и удар от границата на наказателното поле оформи крайното 3:0.

Васил Шопов в 84-ата минута пропусна отличен шанс за почетен гол, а Тодор Неделев минута преди края също не уцели вратата очи в очи с Мартин Луков и така резултатът остана непроменен.