ЦСКА 1948 мачка 8:0 за Купата с военните екипи

ЦСКА 1948 започна по страхотен начин участието си в турнира за Купата на България, след като разгроми Локомотив БДЖ със 8:0. Блестящ Андон Гущеров се отчете с хеттрик във втори пореден мач, по два гола добавиха Томислав Павлов и Калоян Бонев, а Ивайло Цветков се разписа веднъж във вратата на Локомотив.

Срещата започна с натиск на гостите и още във 2-ата минута Андон Гущеров откри резултата. Три минути по-късно Томислав Павлов удвои. До 10-ата минута резултатът вече бе класически след попадение на Ивайло Цветков. „Червените“ диктуваха темпото на терена и до края на първата част вече водеха 4:0.

В самото начало на второто полувреме Гущеров отново наказа противника след страхотен шут от далеч. Веднага след това нападателят на армейците Калоян Бонев вкара за 6:0. В 56-ата минута Гущеров оформи хеттрик, прехвърляйки майсторски противниковия вратар. Три минути преди последния съдийски сигнал Бонев се разписа за втори път в срещата и оформи крайното 8:0.

По този начин ЦСКА 1948 продължава напред към 1/64-финалите на турнира, а следващият съперник на „червените“ ще бъде избран след теглене на жребий.

В следващия си мач възпитаниците на Валентин Илиев приемат Ботев (Ихтиман) в среща от трети кръг на Югозападната Трета лига. Срещата е на 26 август, събота, от 18.00 часа на ст. "ДИТ".