Хюстън си намери майстора, Портланд удари шампионите (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Лидерът в Източната конференция Торонто Раптърс спря невероятната серия от 17 поредни победи на Хюстън Рокетс. Тимът на Дуейн Кейси надви трудно "ракетите" със 108:105 в своята зала "Еър Канада Център". Така Торонто записа 7-а поредна победа и е първи с 48 успеха и 17 поражения. Хюстън също продължава да държи лидерството на Запад въпреки загубата и има баланс 51-14.

Раптърс изиграха чудовищна първа част, в която поведоха с 16 точки разлика - 32:16. "Ракетите" на Майк Д'Антони взеха останалите три четвърти, но Торонто запази постоянство в играта си и запази своята преднина.

Кайл Лаури вкара 30 точки за успеха на домакините, а голямата звезда ДеМар ДеРоузън наниза 23. За Хюстън над всички бе Джеймс Хардън. Брадата заби 40 точки за своите, но не бе достатъчно подпомогнат от съотборниците си, което сложи край на серията на "ракетите".

Те все пак запазиха лидерството си в Западната конференция, след като и преследвачът Голдън Стейт Уориърс загуби снощи. Шампионите отстъпиха като гост на набралия скорост Портланд Трейл Блейзърс със 108:125. 30 точки на Си Джей Маккълъм и 28 на Деймиън Лиларс спечелиха мача за "пионерите". Голдън Стейт бе без голямата си звезда Стеф Къри, който се контузи при домакинството на Сан Антонио Спърс предната нощ. В негово отсъствие Кевин Дюрант вкара 40, а Клей Томпсън добави 25 точки.

"Воините" са втори на Запад с баланс 51-15, а Портланд е трети с 40 успеха и 26 загуби.