Полудяване! Египет на Мондиал след 28 години чакане (ВИДЕО)

снимка: zimbio.com

Египет не спа през изминалата нощ. Страната празнува масово класирането за Мондиала догодина в Русия. "Фараоните" не бяха стигали до Световно от 1986 година. Оттогава лудите по футбола фенове в Египет чакаха безрезултатно.

Голямата радост дойде по супер драматичен начин след победа над Конго в кайро с 2:1. успехът донесе Мохамед Салах с два гола, а вторият падна от дузпа в 95-ата минута.

Звездата на Ливърпул откри в 63-та минута, но Бука Мото изравни в 87-та минута. После съдията свири дузпа в последните секунди. Резервните играчи на Египет нахлуха от радост още преди Салах да бие единадесетметровия удар. По трибуните също настана истинска лудница.

Египет вече е недостижим на върха, след като събра 18 точки кръг преди края в квалификационната си група в зона "Африка".