Салах и Фирмино изведоха своите от синята мъгла, Ливърпул е на полуфинал!

снимка: twitter.com

Ливърпул победи Манчестър Сити като гост на "Етихад" с 2:1 във втория 1/4-финален мач от Шампионската лига. Мърсисайдци осъществиха пълен обрат, за да спечелят с общ резултат 5:1 и да се класират на полуфиналите в надпреварата. Габриел Жезус даде шанс на Сити с гола на надеждата във 2-ата минута, но през второто полувреме Мохамед Салах и Роберто Фирмино наказаха домакините и смълчаха "Етихад".

„Гражданите“ взеха това, което им беше нужно, още от съблекалнята на „Етихад“. Те вкараха ранен гол във втората минута, който им даде надежда за осъществяване на пълен обрат. Едва таблото отброи 120 секунди и Габриел Жезус вече накара феновете на Сити да повярват.

Основният виновник бе Върджил ван Дайк, който спря да играе, тъйрсейки нарушение. Съдията обаче не свири фаул, а Бернардо Силва отне, пусна топката към Стърлинг, бившият играч на Ливърпул я поднесе на тепсия на бразилеца, който отбеляза за 1:0.

Ливърпул се прибра в своето наказателно поле и започна да брани общия си аванс от две попадения. Сити затегна здраво обръча около Лорис Кариус, но липсваше завършващият удар. В 30-ата немският страж удържа истинска канонада от удари към вратата си, а в 41-ата минута дясната му греда бе разстресена от мощен удар на Бернардо Силва.

Минута по-късно съдиите ощетиха жестоко тима на Пеп Гуардиола. При центриране отляво Кариус не се намеси добре, а топката се удари в Джеймс Милнър и тръгна към вратата. Там Лирой Сане я засече и я вкара, но страничният рефер вдигна флаг за засада. На повторенията обаче се видя, че немецът е в чиста позиция, тъй като играч на Ливърпул му подава топката.

Мърсисайдци можеха да накажат жестоко оголения в отбрана Сити в последната минута от първата част. Салах и Чембърлейн направиха невероятна комбинация с няколко двойни подавания, а накрая англичанинът мина Едерсон и стреля мощно. Той обаче пропусна да вкара на празна врата, тъй като много скъси ъгъла.

Ливрпул излезе коренно различен през втората част и офанзивната тактика помогна на Юрген Клоп. В 56-ата минута мърсисайдци решиха всичко в своя полза, след като голмайсторът този сезон Мохамед Салах заби изравнително попадение. Той изведе Мане сам срещу Едерсон, стражът изби топката от краката на сенеалеца, но не и от тези на връхлитащия египтянин, който смълча трибуните на „Етихад“.

В 77-ата минута Роберто Фирмино пък довърши надеждите на вече предалите се "граждани" с второ попадение във вратата им.