Септември на Чандъров влезе в Първа лига, Монтана потъна (РЕПОРТАЖ)

снимка: официален сайт на Септември

Още един софийски тим от следващата кампания ще рита в елита. Това е финансираният от Румен Чандъров Септември (София). Отборът се класира за Първа професионална лига след 19 години отсъствие от майсторската група.

Септември надделя с 2:1 над Монтана в бараж, който се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив. Янко Ангелов и Борис Галчев вкараха скъпоценните голове за Септември. Така отборите заели първите три места във Втора лига догодина ще бъдат в елита - Етър, Витоша (Бистирца) и Септември (София).

От Първа лига изпаднаха Монтана, Локомотив (Горна Оряховица) и Нефтохимик.

Септември почна мощно срещата и до 11-ата минута имаше преднина от два гола. Още в третата минута Борис Галчев центрира от корнер на близка греда, където Янко Ангелов засече с глава и откри резултата. В 11-ата минута Борис Галчев вкара изключително красив гол и удвои преднината на Септември. Халфът получи топката пред наказателното поле и техничено прехвърли вратаря на Монтана за 2:0. Васев си отбеляза автогол, който щеше да реши всичко, но съдията отмени попадението заради фаул в атака на Байду.

През второто полувреме Монтана се втурна да изравнява. Септември пък отвръшаше с контаатаки, при които само отличните намеси на Счекич предотвраиха нови попадения. Монтана върна един гол в 67-ата минута, когато Атанас Илиев реализира с левия крак от границата на вратарското поле. Гредата спаси тима на Септември в заключителните минути, когато Генов засече топката от непосредствена близост, но тя се отби в страничния стълб. До края на срещата символичните гости се отбраняваха добре и не допуснаха изравнителен гол.