Сити шамароса Юнайтед в Театъра

Манчестър Сити няма спирка този сезон. "Гражданите" удариха Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" с 2:1 и вече е трудно човек да си представи, че ще изпуснат титлата. Това бе осма потредна победа на Сити в гостувания от Висшата лига.

Пеп Гуардиола пък записа 10 успеха в личните си сблъсъци срещу тимове, водени от Жозе Моуриньо от 20 мача, които са имали.

Успехът бе 14-и поред за „небесносините” и след него те вече имат внушителен аванс от 11 точки пред втория Юнайтед, а освен това записаха нов рекорд по последователни победи в рамките на един сезон (б.а. Арсенал също има 14 поред, но в две различни кампании).

Наставникът на домакините Жозе Моуриньо пък, който бе лишен от услугите на наказания Пол Погба, загуби за първи път домакински мач за първенство в неделя, след 24 ремита и 81 победи в предишните 105 опита.

Нещо повече, загубата бе първа за неговия тим от 40 дуела на „Олд Трафорд” във всички състезания и сложи край на рекордната серия, която стартира след поражението отново от Манчестър Сити и то пак с 1:2 през септември 2016 година.

Всичко най-интересно през първата част се случи в края на полувремето. Силва откри за гостите в 43-ата минута, но младокът Рашфорд в продълженията за кеф на зрителите в Театъра на мечтите.

След много груба грешка на Лукаку обаче Сити отново излезе напред. Лукаку се бе върнал в своето наказателно поле и опита да избие една лесна топка. Вместо да го стори обаче белгиецът "изплю" кълбото, а след получилия се карамбол Отаменди от упор от воле разстреля Давид Де Хеа.

Юнайтед имаше няколко чудесни шанса да изравни, но Лукаку и Ерера не успяха да вкарат от 5 метра сами срещу вратаря, което узакони успеха на гостите.