Супер драма прати Ботев (Враца) в елита, Локо (Сф) и Царско село ще имат втори шанс

снимка: Facebook

Ботев (Враца) мина през ада, но се класира директно за Първа професионална лига! В последния кръг от втория ни ешелон врачани се нуждаеха от задължителна победа и я взеха срещу Монтана едва в 86-ата минута. Резултатът дотогава бе 1:1, но Иванов донесе радост на домакинските привърженици за крайното 2:1, което прати северозападния тим в родния елит след полпозишъна във Втора лига.

Мачът изглеждаше лесен за врачани, тъй като треньорът на гостите Ферарио Спасов заложи на почти всички свои резерви. Не такъв обаче се оказа сблъсъка за домакините, тъй като Монтана затрудни максимално Ботев (Враца).

Резултатът бе открит от играчите на Сашо Ангелов още в 10-ата минута на срещата. Тогава Иван Колев се пребори за една топка в наказателното поле, след което намери Петър Атанасов. Той залъга защитник и хладнокръвно прати топката във вратата.

Малко по-късно Ботев можеше да удвои, а дори и да вкара трети гол. Вратарят Марин Орлинов обаче спаси два удара на Спас  Георгиев.

Георгиев не спря да тормози отбраната на гостите и през втората част. Той отправи няколко опасни удара, но кълбото не пожела да влезе във вратата на Монтана за втори път.

В средата на полувремето Атанасов нацели горната греда от пряк свободен удар. Така се стигна до 71-ата минута, когато, нелогично с оглед на представянето на двата тима, гостите изравниха. При една балонна топка в наказателното поле Йордан Йорданов се оказа най-съобразителен и със силен шут от малкото наказателно направи 1:1, шокирайки врачани.

Домакините обаче затегнаха обръча около вратата на Монтана и стигнаха до така бленуваното попадение. То дойде в 86-ата минута и бе дело на Иванов. Така крайният резултат бе фиксиран, а класирането в Първа лига докара феновете във Враца до екстаз.

В същото време Локомотив (София) си свърши работата като гост на Ботев (Гълъбово). „Железничарите“ надвиха съперника с 3:2 след невероятна драма.

Аспарух Смилков вкара за домакините още в 8-ата минута. Локо обаче направи обрат до 20-ата минута чрез Александър Горанов и Александър Александров. Александров добави още едно попадение за 3:1 през втората част, но Ботев съумя да намали и да остави интригата жива.

Другият фаворит за пряко класиране в Първа лига – Царско село, също спечели мача си от последния кръг, но това се оказа без значение. „Царете“ надвиха Черноморец (Балчик) с 2:1 у дома.

Така Ботев ще играе в елита следващия сезон, завършвайки на първа позиция с 64 точки. Локо (София) и Царско село ще трябва да играят плейофи за влизане срещу 12-ия и 13-ия в Първа лига. „Железничарите“ приключват втори с 63 пункта, а със същите точки, но с по-лош актив в преките двубои са „царете“, които заемат трета позиция.