Това ще се помни векове! Ливърпул разби Барса като Бийтълсите

галерия:

Ливърпул изнесе велик мач, който ще се помни векове и разби клета Барселона с 4:0 в полуфиналите на ШЛ. Момчетата на Юрген Клоп се класираха на финала в Шампионска лига, макар че бяха загубили първата среща с 0:3 и почти никой не им даваше и минимални шансове. Така с общ резултат от 4:3 те сътвориха епос.

Страхотните трибуни на "Анфийлд" обаче запяха могъщо и дадоха сили на своите любимци, нищо че сред тях липсваха две от супер звездите - Мо Салах и Роберто Фирмино. Това е ужасяващо дежа вю за гранда от Каталуния, който и миналия сезон падна с 0:3 от Рома, тогава в четвъртфиналите и записа срамно отпадане след солиден аванс от първия мач.

Мърсисайдци заслужено поведоха от съблекалните, след като веднаха се хвърлиха във вихрени атаки. Дивок Ориги даде аванс на домакините в 7-ата минута след добавка след удар на капитана Хендерсън. После каталунците леко изравниха играта, но акциите на Ливърпул бяха все така опасни.

През втората част домакините не губиха време и набързо изравниха общия баланс чрез два гола на Жоржиньо Вайналдум. Холандецът заби попаденията в 54-ата и 56-ата минути. Първо той оползотвори пас от крилото и с изстрел от 13-14 метра оплете кълбото в мрежата - 2:0. Светкавично след това той се извиси и с глава не остави шанс на шокирания страж на испанците за 3:0

Меси и компания бяха в потрес и не успяха да направят нищо интересно. Напротив, напълно логично настървените мърсисайдци стигнаха и до решаващия четвърти гол. Той падна в 79-ата минута и бе дело пак на Дивок Ориги. Белгиецът се възползва от блестящо заучено положение. При него Тренд Александър-Арнолд залъга гостите, че няма да изпълнява корнер, ноо после моменталически се врътна и центрира ниско, оставеният непокрит централен нападател Ориги това и чакаше и от упор прати Барселона в ада.

Точно там трябва да се намират каталунците, които по престъпен начин позволиха на Ливърпул да прави каквото си иска на терена. Класата на домакините видно бе по-голяма, желанието им за краен успех - също.

Трябва да се отбележи, че още в първия мач англичаните имаха чудесни положения за голове и само късметът и гения на Меси ги оставиха с празни ръце. Сега обаче справедливостта възтържествува и Ливърпул е на финала в Мадрид.

Там тимът ще спори с Аякс или Тотнъм, които ще решат спора си утре вечер. Холандците водят с 1:0 от първата среща на Острова.