В Леверкузен готови да преиграят минутите след "призрачния гол"

снимка: БТА/AP

От ръководството на Байер Леверкузен обявиха, че биха приели преиграване на мача от деветия кръг на Бундеслигата срещу Хофенхайм заради скандалния "призрачен гол", с който отборът беше облагодетелстван при победата с 2:1 в петък.

"Ако се вземе такова решение, ние няма да имаме възражения", заяви пресдиректорът Майнолф Шпинк. Той обаче уточни, че от клуба ще се съгласят на преиграване, но само на последните 20 минути от мача.

Байер водеше с 1:0, когато в 71-ата минута Гонсало Кастро центрира от корнер, Щефан Кислинг засече с глава от външната страна на гредата, но топката влезе във вратата през дупка в страничната мрежа.

Главният съдия Феликс Брих не видя ситуацията и призна попадението, с което гостите от Леверкузен поведоха с 2:0 и в последствие стигнаха до успеха.

"До спорния момент ние имахме аванс от 1:0 с гол на Синди Сам, който беше напълно редовен. Затова смятаме, че няма причина да преиграваме минутите до 70-ата", каза още Шпинк, цитиран от БТА.