Юта на крачка да изхвърли Уестбрук и компания, Хюстън вкара 50 в една част (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Юта Джаз спечели и втория мач срещу Оклахома Сити Тъндър в своята зала в Солт Лейк Сити, като така поведе с 3-1 победи в плейофната серия от първи кръг на Запад. Късно снощи тимът на Куин Снайдер подчини Ръсел Уестбрук и компания със 113:96 и така затвърди превъзходството си над "гръмотевиците" в серията.

Домакините изостанаха с 6 точки след първите 12 минути, но се върнаха по-силни от всякога и водеха с 6 на почивката. Много силна трета част изстреля Юта към успеха, след като тогава "джазмените" вкараха с 12 точки повече от съперника, а ОКС не успя да се върне и загуби за трети път.

Основен коз на Юта отново бе новобранецът Донован Мичел. Младият гард продължава да изумява света на баскетбола със своята зрялост, като сега наниза 33 точки и добави 7 борби плюс 4 асистенции за важната победа. Джо Ингълс вкара 20, а Руди Гобер добави 16 с 10 борби. За гостите от Оклахома най-резултатен бе Пол Джордж с 32 точки, а Уестбрук вкара 23 и добави 14 борби. Слеващият мач от серията е в Оклахома на 25 април (сряда).

Междувременно, Хюстън Рокетс дръпна с 3-1 победи в серията си с Минесота Тимбъруулвс. "Ракетите" надвиха "горските вълци" със 119:100 в собствената им зала, а ключова за успеха се оказа третата четвърт. Тогава гостите нанизаха невероятните 50 точки, а 22 от тях бяха дело на лидера Джеймс Хардън. Минесота направи силна последна част и я спечели с 31:19, но не успя да навакса огромното изоставане.

Като цяло в мача Хардън наниза 36 точки и стана топреализатор за победителите, а Крис Пол добави 25. За домакините Карл-Антъни Таунс вкара 22 и овладя 15 борби, а Джими Бътлър се отчете с 19 точки и 9 борби. Това обаче не бе достатъчно. Серията се мести обратно в Тексас в сряда (25 април), когато тимът на Майк Д'Антони може да се класира за втория кръг от плейофите.